Bulharsko

Chcete-li prožít klidnou, finančně nenáročnou dovolenou u čistého a teplého moře s útulnými plážemi, vyberte si Bulharsko. Tato malá země patří do tradiční nabídky našich zájezdů díky své nedotčené přírodní kráse, nízkému obsahu soli a absenci nebezpečných dravých živočichů. Jsou zde ideální podmínky pro koupání, potápění a vodní sporty. Pobřeží je plné překvapení - široké a do moře se pozvolna svažující pláže sousedí s malými romantickými zálivy, písečnými dunami, úchvatnými útesy. Turisté zde mají obrovskou nabídku rekreačních a hotelových zařízení. Záleží jen na Vaší představě a fi nančních možnostech. Naleznete zde všechny ubytovací kategorie - od luxusních 4 hvězdičkových hotelů po penziony, vily a priváty. V posledních letech s příchodem zahraničního kapitálu se v Bulharsku hodně změnilo. Podařilo se zde obnovit infrastrukturu služeb a známá turistická centra jako Zlaté písky a Slunečné pobřeží mohou nabídnout srovnatelnou kvalitu jako nejproslulejší místa v Evropě. Méně civilizací dotčená příroda na bulharském jihu Vás přiláká scenérií členitého pobřeží a čistého moře. Kromě krásné přírody v posledních letech je velkým lákadlem i cena. Jednak jsou zájezdy do Bulharska stále levnější než zájezdy do obdobných zemí do Středomoří a jednak jsou místní ceny citelně nižší. A právě proto, je Bulharsko v posledních letech vyhledávaným cílem letní dovolené.

Víte například, že bulharské pláže a moře byly oceněny Modrým praporem jako jedny z nejčistčích na světě? Více na http://www.blueflag.org

Rozloha - 111 000 km2

Počet obyvatel - cca 8 mil.Jazyk - úředním jazykem je bulharština, lze se domluvit německy, anglicky, rusky

Časový rozdíl - + 1hodina

Místní měna - Leva = 100stotinek, v našich bankách nelze koupit, doporučujeme koupit EUR a na místě vyměnit za Leva.1EUR=1,94LVVe vybraných hotelech a bankách lze platit platebními kartami /VISA, American expres a jiné /, jejich používání není běžné, v každém větším městě jsou bankomaty.

Ceny - v průměru o 8 až 10% levnější než u nás

Doklady - platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Řidiči motorových vozidel musí mít mezinárodní řidičský průkaz, technický průkaz a tzv. zelenou kartu.

Telefon - telefonní automaty na karty, volání do ČR 00420 - město - účastník

Půjčování aut - na celém pobřeží cca 30 - 50 EUR/den dle typu autaLékař - ve všech letoviscích v hlavní sezóně funguje nepřetržitá pohotovostní služba.Naši klienti jsou pojištěny u pojišťovny Generali a.s. a používají nepřetržitou asistenční službu Europ Assistance v místě pobytu.

Pláže - bezplatné, platí se pouze slunečníky a lehátka. Na všech plážích je bohatá nabídka vodních sportů,toboganů, vodních kol a skutrů. Ve větších letoviscích lze používat bazény bezplatně, nutno zaplatit pouze lehátko.

Více informací o Bulharsku naleznete zde

 

OSTATNÍ STÁTY

 

Zasílání speciálních
nabídek a akcí

Vyhledejte si svou dovolenou

 

Dále nabízíme

AČCKA ECTAA Travel service Airport Ostrava Generali pojišťovna